Tüm Kredi Kartlarına 12 Ay Taksit İmkanı
advantage
axess
bonus
card finans
maestro
mastercard
maximum
visa
world

Balkon Korkuluğu

Yoğun ve yüksek tempolu geçen bir günün ardından evinize gidip rahat bir şekilde evinizin manzarasını izlerken bir aksilik çıkmasın diye yaptırılan sizin can güvenliğini korumak için ve gelişen teknoloji ile binaların dış görüşüne, yapılan desen ve modelleri gördükçe insanların ilgisi çekip beğenisini çekiyor. Demirin bazı işlemler sonucu meydana gelen yapısına işlemler uygulanıp şekil verilerek göze hitap ettiği kadar can ve mal güvenliği sağlayan yapılara balkon korkulukları denilmektedir. Son zamanlarda artan bir istek üzerine kullanıldığı yer zariflik ve nezaketlik katan bir görünüm kazandıran korkuluklardır. 


Balkon korkulukları ahşap olduğu gibi alüminyum demir gibi doğada kolaylıkla bulunabilen ham maddeleri kullanmayı tercih etmiştir.bazı kaynaklarda korkuluk kelimesi yerine küpeşte ve ya trabzan adı da kullanıla bilir. Bu üç kelime arasında hiçbir fark yoktur bir birinin eş anlamlı cümleleridir. Son zamanlarda insan sağlığına etkisi olmayan ahşap korkuluklara talep artmaktadır bunun nedeni koku yapmıyor olması, hafi ve güvenilir olması ve diğer malzemelere göre daha ucuz olmasıdır. Bu şekilde detayların dikkat edilerek üretilmesi hem güvenilirlik açısından oldukça önemli bir yer edinir.

 Dış gösterim açısından da önemli bir yere sahip korkuluklar kişilerin evlerinde yer alan önemli etmenlerden bir tanesidir. Yaptırmak konusunun daha uygun maliyetlerde olması için de daha çok demir doğrama olarak yer alan alternatifleri dikkatleri çekmektedir.