Tüm Kredi Kartlarına 12 Ay Taksit İmkanı
advantage
axess
bonus
card finans
maestro
mastercard
maximum
visa
world

Betonarme Payanda

Betonarme payanda hizmetleri şuan birçok farklı alan içerisinde kullanılması ile dikkatleri çekmektedir. Bunlar hem güvenilirlik önlemlerini tam olarak almak için olurken bir yandan da farklı tasarımlar içerisinde kullanılması ile alakalı da olmaktadır. Günümüzde oldukça yaygın hale gelen payanda daha çok kullanılacak oldukları alanlara göre boyutlarının ve kullanım şekillerinin bilinmesi gerekir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken unsurlar da yer alır. İşte bunlar;

  • Çit direkleri
  • Çit direği
  • Payanda
  • Direk boyu şeklinde olmaktadır.

Çit direkleri; Taşıyıcı eleman olarak görev alırken burada aralarında farklı dikenli tellerin olması, kafes teller ya da buna benzer olan malzemelerin gerilerek elde edilmesi sağlanır. Bu ürünler sınırsız bir şekilde kullanım alanlarına sahip olmaktadır. Direklerde değişik tellerin ya da çitlerin kullanılması da uygun olmaktadır. Bunların daha uzun süre dayanabilmesi adına kaliteli malzemeler kullanılarak kötü hava koşullarından etkilenmeleri engellenmiştir.

Çit direği; Daha çok çit tellerini taşımak amacı ile yer almaktadır. Tel çit sistemlerinin esaslarında yer alır. Bu temel eleman olarak da bilinmektedir.

Payanda; Bu süreç içerisinde daha çok taşıyıcı direk olarak görev alan direkleri desteklemek amacı ile yer alan yapılar olmaktadır.

Direk boyları; Üretim sırasında dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi direklerin zemin içerisinde yer alacak kısımlarının düşey düzlem ile oluşturdukları iz düşümleri olmaktadır. Bunun metre cinsinde olan boylarına bakılması gerekir.

Bu gibi hususların gözler önünde bulundurularak işlemlerin devam edilmesini sunulması daha kaliteli işçiliklerin ortaya çıkması üzerinde etkili olacaktır. Betonarme konusunda ne kadar sağlam hizmetler atılırsa hem kullanımlar ona göre daha uzun süreli olacak hem de istenilen sonuç daha az maliyete elde edilmiş de olacaktır.